Viipurin Suomalaisen Kirjallisuusseuran facebook -sivu on avattu. Sivu toimii yhtenä seuran tiedotuskanavana jäsenpostituksen ja verkkosivujen rinnalla, muttei toki korvaa näitä keskeisiä viestintä kanava. Silti facebook -sivu tuo uusia mahdollisuuksia muun muassa Seuran jäsenten väliseen kommunikaatioon ja omien projektien esittelyyn. Sivusta voi ”tykätä” kuka tahansa Viipurista kiinnostunut, ja sitä kautta toivottavasti tieto Seuran tilaisuuksista ja julkaisuista kantautuu yhä useamman uuden Viipuri-tietoisuutta janoavan korviin.

Seuran facebook -sivun löydät osoitteesta:

https://www.facebook.com/ViipurinSuomalainenKirjallisuusseura

Seuran sivua voi tarkastella vaikka ei olisikaan facebookin jäsen, mutta siellä julkaiseminen vaatii kirjautumista palveluun.

Facebook on yhteisöpalvelu, joka toimii mainosrahoitteisesti. Sinne voi luoda itselleen profiilin, jonka välityksellä voi pitää yhteyttä tuttuihin. Palvelussa on myös paljon yhteisöjä, jotka sitä kautta tiedottavat toiminnastaan.

Categories: Ylläpito